Jak se zdravit v čase koronaviru? Vyhněte se předání nákazy!

Jak se máte pozdravit s jinou osobou, abyste se zbytečně neohrožovali rizikem nákazy koronavirem? V současné době se nedoporučuje potřást si holou rukou nebo se líbat na tvář či dokonce rty. Hygieniky doporučovaný způsob je dotknout se loktem o loket. Jak na to? A existují i jiné způsoby pozdravu?

Ruce si nepodávejte

V dobách koronaviru se nám mění nejen způsob života a priority, ale také základy etikety. Vzhledem ke zvýšenému riziku nákazy proto hygienici vydali základní opatření, která je při setkávání lidí nutné dodržovat. Možná nás tato opatření neochrání 100%, ale alespoň sníží riziko nákazy na minimum.

Ani v současné době nelze zcela zrušit všechna setkání s lidmi, proto pokud se potkáte s jiným člověkem, vyhněte se alespoň veškerému fyzickému kontaktu. Bezpečným pozdravem je dle hygieniků letmý dotek loktu o loket, zamávání, přikývnutí nebo uklonění.

Proč se vyhýbat potřesení rukou?

Respirační viry mohou být přenášeny na rukách, tedy pokud by ulpěly na vaší ruce, pak se již snadno dostanou do těla – následným dotykem do očí, nosu či úst.

Ochrání mě gumové rukavice?

Gumové rukavice představují ochranu, ale je nutné si uvědomit, že na nich stále může vir ulpívat. Nesmíte si proto za žádnou cenu sahat do očí a přenášet tak vir z povrchu rukavic do sliznic a svého těla.

Zdroj informace: szu.cz.

http://www.szu.cz/letak/jaksezdravit

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz.